Over Anthem

Op 22 oktober 1979 is Anthem begonnen als koor vanuit de Christelijke Gereformeerde Kerk in Zwolle, toen nog onder de naam ‘Genesis’. Inmiddels is het een interkerkelijk koor dat zich, naarmate de jaren verstrijken, steeds meer verdiept in de Anglicaanse kerkmuziek, die uiteraard zijn oorsprong vindt in Engeland. Tot op de dag van vandaag is het koor hier intensief mee bezig in de vorm van uitvoeringen, concerten, Evensongs, kerkdiensten en het jaarlijks terugkerende Festival of Lessons and Carols op de zondag voor Kerst in Zwolle.

Het koor maakt regelmatig studie- en concertreizen naar Engeland. We zingen in de bekende grote kathedralen en dragen graag ons steentje bij aan de kerkdiensten daar.

Anthem bestaat uit zo’n 40 enthousiaste mensen. 

Bestuur

Functie
Naam
Emailadres
Voorzitter
Joyce van der Vegte
voorzitter@anthem.nl
Vice-voorzitter
Gerben Verharen
vice-voorzitter@anthem.nl
Secretaris
Tonny Borger
secretaris@anthem.nl
Penningmeester
Douwe Hettema
penningmeester@anthem.nl
Concertzaken
Peter van der Waal
concertzaken@anthem.nl
Ledenzaken
Henny Strijker
ledenzaken@anthem.nl
Public Relations
Lydia Schuring
pr@anthem.nl

Dirigent

Per 11 juni 2015 is Raghna Wissink de dirigent van Anthem, Koor voor Kerkmuziek.

Met Raghna Wissink heeft Anthem opnieuw een jonge, talentvolle dirigent voor het koor staan. Haar voorganger Klaas-Jan de Groot, 21 jaar, vertrok in september 2014 naar Cardiff voor een vervolgstudie koor- en orkestdirectie. In de tussenperiode heeft Martien Hovestad, oprichter van het koor in 1979, als interim-dirigent voor het koor gestaan.

Raghna Wissink (1988) kwam al op jonge leeftijd in aanraking met muziek. Zij was van 1999 tot 2011 leerling en later ook docent aan de Koorschool Midden-Gelderland in Ede. Daar ontdekte ze door het zingen haar passie voor dirigeren. Ze zong in het Nationaal Jeugdkoor en is hoofddocent van een lesplaats van het Nationaal Kinderkoor. Ze haalde haar bachelor muziekwetenschap aan de Universiteit van Amsterdam (2011) en de bachelors kerkmuziek bij Harm Jansen (2011) en koordirectie bij Klaas Stok (2013), beide aan het ArtEZ Conservatorium. In 2015 heeft Raghna het masterexamen Koordirectie en een slotconcert van de contractstudie Klassiek Zang succesvol afgerond.